Оберіть свою мову

ISSN 2410-7751 (друкована версія)
ISSN 2410-776X (электронная версия)

5 2017 cover

Ж-л "Biotechnologia Acta" Т. 10, № 5, 2017
https://doi.org/10.15407/biotech10.05.030
С. 30-35, бібліогр. 19, англ.
УДК: 57.08:636:31

ТЕХНОЛОГІЯ ВІДТВОРЕННЯ СТЕРЛЯДІ З ВИКОРИСТАННЯМ КРІОКОНСЕРВОВАНОЇ СПЕРМИ

Л. П. Драган1, А. І. Мрук1, В. М. Голіан2, Л. П. Бучацький1, 3

1Інститут рибного господарства НААН України, Київ
2ТОВ «Одеський осетрівницький комплекс» м. Вилкове, Одеської обл., Україна
3Київський національний університет імені Тараса Шевченка

Метою роботи було відтворення стерляді дунайської і дніпровської популяцій за допомогою кріоконсервованої сперми, замороженої в модифікованому кріозахисному середовищі.

Низькотемпературне консервування репродуктивних клітин самців стерляді проводили відповідно до загальноприйнятих у кріобіології методик.

В результаті проведених робіт встановлено, що застосоване кріозахисне середовище, до складу якого входить метанол, що сприяє кріозахисному ефекту, є технологічно оптимальним для процесу зберігання сперми і відтворення дунайської та дніпровської популяцій стерляді. Під час відтавання заморожених сперматозоїдів риб, які зберегли життєздатність після кріоконсервування, їхня здатність до запліднення яйцеклітин відновлювалася, незважаючи на те, що рухливість таких сперміїв до деякої міри сповільнювалася. Отримані таким способом личинки від двох популяцій стерляді використовували для відтворення ремонтно-маточних стад за умов рибного господарства.

Проведені дослідження оптимізації стандартної методики кріоконсервації сперми стерляді можуть бути рекомендовані для застосування на комерційних підприємствах з метою товарного вирощування осетрових риб.

Ключові слова: стерлядь, сперма, кріокон сервування.

© Інститут біохімії ім. О. В. Палладіна НАН України, 2017