Biotechnologia Acta

...

  • Збільшення розміру шрифта
  • Звичайний розмір шрифта
  • Зменшити розмір шрифта
Home Архив 2013 № 6 МУТАНТНИЙ ШТАМ Bacillus subtilis IFBG МК¬-1 З ПІДВИЩЕНИМ СИНТЕЗОМ ТРИПТОФАНУ А. Ф. Ткаченко, Н. Є. Бейко, А. І. Хоменко, О. О. Тігунова, С. І. Прийомов, С. М. Шульга
Друк PDF

ISSN 2410-776X (електронна версія),
ISSN 2410-7751 (друкована версія)

Biotechnologia Acta
т. 6, № 6, 2013

Ж-л "Biotechnologia Acta" Т. 6, № 6, 2013
doi: 10.15407/biotech6.06.105
С. 105-112, бібліогр. 12, укр.
УДК: 579.222

МУТАНТНИЙ ШТАМ Bacillus subtilis IFBG МК¬-1 З ПІДВИЩЕНИМ СИНТЕЗОМ ТРИПТОФАНУ

А. Ф. Ткаченко, Н. Є. Бейко, А. І. Хоменко, О. О. Тігунова, С. І. Прийомов, С. М. Шульга

ГУ «Институт пищевой биотехнологии и геномики» НАН Украины, Киев

Дослідження з біотехнології незамінних амінокислот спрямовано як на створення оптимальних умов культивування продуцентів і підбір економічно доцільної сировини, так і на одержання більш продуктивних штамів мікроорганізмів, здатних екстрацелюлярно продукувати амінокислоти.

Для успішного проведення мікробіологічного синтезу слід досконало знати метаболізм відповідної культури та слідкувати, щоб у складі середовища росту не було репресуючих речовин.

Проведено скринінг мікроорганізмів — продуцентів триптофану із «Колекції штамів мікроорганізмів та ліній рослин для харчової і сільськогосподарської біотехнології» ДУ «Інститут харчової біотехнології і геноміки» НАН України. У результаті було відібрано продуцент триптофану Bacillus subtilis, який накопичував найбільшу кількість цієї амінокислоти в культуральній рідині. Знайдено оптимальні умови культивування продуцента. Методами мутагенезу з використанням УФ-опромінення і послідовним ступінчастим відбором одержано мутантний штам Bacillus subtilis IFBG МК-1, який продукував майже на 50% більше триптофану (13,9 г/л), ніж вихідний штам.

Ключові слова: Bacillus subtilis, біосинтез, триптофан.

© Інститут біохімії ім. О. В. Палладіна НАН України, 2008

 

Додаткове меню

Пошук по сайту

Навігація на сайті

Home Архив 2013 № 6 МУТАНТНИЙ ШТАМ Bacillus subtilis IFBG МК¬-1 З ПІДВИЩЕНИМ СИНТЕЗОМ ТРИПТОФАНУ А. Ф. Ткаченко, Н. Є. Бейко, А. І. Хоменко, О. О. Тігунова, С. І. Прийомов, С. М. Шульга

Запрошення до співпраці

Пані та понове!  Редакція запрошує Вас публікувати свої роботи на сторінках нашого журналу. © Інститут біохімії ім. О. В. Палладіна НАН України, 2008. Усі права захищені. Повний або частковий передрук матеріалів журналу тільки з письмового дозволу редакції.
E
-mail для довідок: biotech@biochem.kiev.uaНещодавно додано