Biotechnologia Acta

...

  • Збільшення розміру шрифта
  • Звичайний розмір шрифта
  • Зменшити розмір шрифта
Home Архив 2011 № 3 Біотехнологічні аспекти біосинтезу полі-?-гідроксибутирату Васильченко O. A.,Ястремська Л. С., Салата A. M., Салата O. С., Федун Н. O.
Друк

 

ISSN 1995-5537

Науковий журнал

БІОТЕХНОЛОГІЯ

Т. 4, № 3, 2011


Ж-л «Біотехнологія» Т. 4, № 3, 2011
С. 9-17, бібл. 29, англ.
УДК 579.66:678

Біотехнологічні аспекти біосинтезу полі- ? -гідроксибутирату

Васильченко O. A.,Ястремська Л. С., Салата A. M., Салата O. С., Федун Н. O.

Національний авіаційний університет, Інститут екологічної безпеки, Київ

В огляді наведено характеристику полігідроксіалканоатів, у тому числі полі-?-гідроксибутирату (ПГБ) — полімеру, який продукують мікроорганізми (Ralstonia eutropha — суперпродуцент). Розглянуто біохімічні шляхи та умови мікробного синтезу ПГБ. Проаналізовано термопластичні властивості мікробного ПГБ порівняно з класичними хімічними полімерами (поліетиленом і поліпропіленом). Було виявлено, що за своїми властивостями порівняно з іншими полімерами він найбільше схожий на синтетичний поліпропілен і може бути його добрим замінником.

Показана здатність мікробного ПГБ до біологічного розпаду до CO2 і H2O, що є надзвичайно перспективним для використання цього біополімеру в різних галузях промисловості та збереження довкілля від антропогенного забруднення.

Ключові слова: полі-?-гідроксибутират, біополімер, Ralstonia eutropha, біосинтез.

© Інститут біохімії ім. О. В. Палладіна НАН України, 2008

 

Додаткове меню

Пошук по сайту

Навігація на сайті

Home Архив 2011 № 3 Біотехнологічні аспекти біосинтезу полі-?-гідроксибутирату Васильченко O. A.,Ястремська Л. С., Салата A. M., Салата O. С., Федун Н. O.

Запрошення до співпраці

Пані та понове!  Редакція запрошує Вас публікувати свої роботи на сторінках нашого журналу. © Інститут біохімії ім. О. В. Палладіна НАН України, 2008. Усі права захищені. Повний або частковий передрук матеріалів журналу тільки з письмового дозволу редакції.
E
-mail для довідок: biotech@biochem.kiev.uaНещодавно додано