Biotechnologia Acta

...

  • Збільшення розміру шрифта
  • Звичайний розмір шрифта
  • Зменшити розмір шрифта
Home Архив 2011 № 3 ВПЛИВ СТИМУЛЯТОРІВ РОСТУ НА РОЗВИТОК ВЕГЕТАТИВНОГО МІЦЕЛІЮ Plleurotus ostreatus (Jacq.:Fr.) Kumm. О. В. Кузнецова
Друк

ISSN 1995-5537

Науковий журнал

БІОТЕХНОЛОГІЯ

Т. 4, № 3, 2011

Ж-л «Біотехнологія» Т. 4, № 3, 2011
С. 82-89, бібл. 24, укр.
УДК УДК 582:635.8+581.143

ВПЛИВ СТИМУЛЯТОРІВ РОСТУ НА РОЗВИТОК
ВЕГЕТАТИВНОГО МІЦЕЛІЮ Plleurotus ostreatus (Jacq.:Fr.) Kumm.

О. В. Кузнецова

Інститут ботаніки ім. М. Г. Холодного НАН України, Київ

Досліджено вплив традиційних стимуляторів росту (гетероауксину і гібереліну) та стимуляторів росту нового покоління (фумару і біогумату) на розвиток вегетативного міцелію Pleurotus ostreatus за поверхневого культивування на агаризованому живильному середовищі.

Достовірну позитивну дію на швидкість радіального росту міцелію справляють фумар у концентрації 10–3% і 10–4% та біогумат — 10–2%. Гетероауксин у концентрації 10–4% гальмує розвиток міцелію у фазі лінійного росту.

Досліджені стимулятори росту позитивно впливають на утворення стадії телеоморфи, особливо фумар та біогумат. Збільшення кількості примордіїв на середовищах з додаванням фумару і біогумату свідчить про вплив стимуляторів росту на процеси морфогенезу дослідженого базидіального гриба.

Ключові слова: стимулятори росту, гетероауксин, гіберелін, фумар, біогумат, швидкість лінійного росту міцелію, примордії.

© Інститут біохімії ім. О. В. Палладіна НАН України, 2008

 

Додаткове меню

Пошук по сайту

Навігація на сайті

Home Архив 2011 № 3 ВПЛИВ СТИМУЛЯТОРІВ РОСТУ НА РОЗВИТОК ВЕГЕТАТИВНОГО МІЦЕЛІЮ Plleurotus ostreatus (Jacq.:Fr.) Kumm. О. В. Кузнецова

Запрошення до співпраці

Пані та понове!  Редакція запрошує Вас публікувати свої роботи на сторінках нашого журналу. © Інститут біохімії ім. О. В. Палладіна НАН України, 2008. Усі права захищені. Повний або частковий передрук матеріалів журналу тільки з письмового дозволу редакції.
E
-mail для довідок: biotech@biochem.kiev.uaНещодавно додано